SPSCHB

Stipendia

Spolupráci s Institutem Dr. Flada z německého Stuttgartu jsme navázali již v roce 2002. Institut je soukromou chemickou školou, která ve dvouletém studiu vychovává technické asistenty do laboratoří v oborech ochrana životního prostředí, biotechnologie a lékárenství.

Doposud probíhaly výměnné pobyty žáků v rámci projektu Do světa, který pro nás bohužel skončil. Naší snahou ale je, aby výměnné pobyty byly stále aktuální. Ukázalo se totiž, že tyto akce byly pro obě strany velikou zkušeností a přínosem ve všech směrech.

Naše spolupráce totiž již nespočívá pouze ve výměnných pobytech žáků a jejich společném výzkumu v chemických laboratořích. V roce 2011 nám v rámci projektu Směrem k evropské úrovni umožnil ředitel institutu pan Wolfgang Flad týdenní stáž vedoucích a pedagogických pracovníků v laboratořích institutu a v roce 2012 podobně v projektu Moderní trendy rozvoje chemie. V současné době čekáme na schválení dalšího, tentokrát společného projektu, v rámci Evropské unie, který se týká Stanovení toxických prvků ve vodách a půdách.

Spolupráce naší školy se stuttgartským institutem přerostla navíc v přátelství. Snažíme se, a hledáme další prostředky, abychom v této činnosti mohli pokračovat. Do budoucna plánujeme pravidelný monitoring životního prostředí, jehož smyslem bude srovnání výsledků stuttgartských a brněnských žáků.

V roce 2013 nabídl pan Flad  žákům naší školy stipendium. Jako první využil možnosti navštěvovat Institut Dr. Flada náš absolvent Martin Novák.

Institut Dr Flada je renomovanou vzdělávací institucí v chemických oborech. Její absolveni (Fladiáni) jsou vyhledávání významnými nejen chemickými firmami po celém světě. Nutno uvést těsnou spolupráci tohoto institutu s vysokými školami, univerzitami a odbornou praxí. Zcela příkladná je popularizace chemie prakticky ve všech složkách života nejen v samotném Stuttgartu, ale i v jeho širokém okolí. Vedení institutu dbá rovněž na další složky výchovy a vzdělávání, např v oblasti kultury, sportu a dalších oblastí života.

Prezentace v programu PowerPoint ke stažení zde

Velká šance na studium! Více  informací ke stažení zde