SPSCHB

Od studentů

Den přírodních věd #5 //barvy a tvary

Staří dobří známí studenti chemické průmyslovky se opět po zimě vrátí do brněnské zoo a odhalí vám zajímavá zákoutí a nečekané souvislosti v přírodních vědách. Letos se budeme věnovat barvám a tvarům, ale nebojte se, nebudete se cítit jako ve středoškolské lavici. 

Ukážeme vám některé obyvatele zoologické zahrady, na které běžně není upřena pozornost, ale přitom jsou velice zajímaví svými barvami nebo tvary. Neochudíme vás ani o zimní zahřívací fígle ledních medvědů. A proč vlastně lední medvědi v zimě nespí a hnědí ano? 

 Mezi tradiční části programu bude patřit široká paleta komentovaných krmení i křest mláďat. Ty letos doplní třeba zábavný program pro děti.

 Chcete být u příprav, chcete vědět, co chystáme za lumpárny?  

Sledujte nás na facebooku!  fb.com/denprirved

Registrace soutěžních družstev byla z kapacitních důvodů ukončena. Vážíme si letošního obrovského zájmu a těšíme se na všechny přihlášené!

Velice si vážíme vašeho obrovského zájmu o Den přírodních věd, je to pro nás velké ocenění naší několikaleté práce. Všichni přihlášení dostanou konkrétní propozice soutěže do elektronické pošty s dostatečným předstihem. Těšíme se na vás 11. října!

Den přírodních věd pro ZŠ #5 //barvy a tvary

Zapište si do svých kalendářů datum 11. října, protože po úspěšném zvládnutí květnového DPV5 pro veřejnost tady máme další část, a to soutěžní. Soutěže se mohou zúčastnit základní školy a víceletá gymnázia z celé jižní Moravy. Na co se můžete těšit?

Soutěž probíhá formou procházky po zoologické zahradě spojené s jednotlivými zastaveními na stanovištích, u kterých jsou nachystány nejen informace, přírodniny a ukázky, ale také studenti chemické průmyslovky, kteří upoutají svým originálním přednesem. Žáci po odchodu ze stanoviště odpovídají vždy na tři otázky odstupňované dle složitosti. Letos jsme se snažili udělat otázky co nejvíce interaktivní a po zodpovězení všech soutěžních otázek pro vás máme i program za odměnu. Máte se na co těšit!

Jak se můžete přihlásit? Od 1. září do 4. října pište na email galova@zoobrno.cz. Do předmětu uveďte Den přírodních věd a do zprávy počet družstev, jména soutěžících a školu. Zaregistrovat můžete až 3 tříčlenné týmy z každé školy. Soutěž je určena pro 7. ‑ 9. ročníky základních škol a u víceletých gymnázií pro sekundu – kvartu.

Soutěžící týmy mají vstup do zoo na tuto soutěž zdarma.

Děkujeme Vám za přízeň a těšíme se!

 

Základní informace:

Datum a čas: 
11. října 2017

Vyhlášení výsledků:
12. října do 12.00 na webu Zoo Brno

Délka trvání soutěžní trasy:
cca 2-3 hodiny

Počet družstev z jedné školy:
3 (maximálně 3 účastníci v jednom družstvu)

Věková kategorie:
7. - 9. ročník ZŠ (sekunda-kvarta u víceletých gymnázií)

Sledujte nás na Facebooku! https://www.facebook.com/denprirved/

POZOR, prosím! Upozorňujeme, že nejvyšší možná kapacita pro zajištění hladkého průběhu Dne přírodních věd je 100 soutěžních družstev. Počet škol není omezen. Při překročení tohoto limitu by byla ohrožena plynulost a kvalita akce.

Velice si vážíme vašeho obrovského zájmu o Den přírodních věd, je to pro nás velké ocenění naší několikaleté práce. Všichni přihlášení dostanou konkrétní propozice soutěže do elektronické pošty s dostatečným předstihem. Těšíme se na vás 11. října!